Hulladékkezelő partnert keres?


A WALORE a megfelelő partner az Ön számára

Pályázat

 
 
Projekt adatai:
 
Kedvezményezett neve: 

WALORE SOLUTIONS Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: 
Innovatív hulladékhasznosító gépsor prototípusának kifejlesztése
Szerződött támogatás összege: 
51 141 200 Ft.
Támogatás mértéke: 
55 %
 
Projekt tartalmának bemutatása:
 
A projekt célja a jelenleg nem megoldott  - már elavult, vagy hulladékká vált -  TFT, LCD monitorok és televíziók 100%-ban történő feldolgozása és hasznosítása.
A végső cél, hogy egy általunk kifejlesztett gépsoron kétlépcsős darálás és feldolgozás eredményeként a megjelenítőkben lévő műanyagok és színesfémek újrahasznosíthatóak legyenek. Ezek a megjelenítőkben más anyagokkal összeépítve találhatók meg, ezért kézi bontással nem gazdaságos a kinyerésük.
A kiépítésre kerülő gépsorral a berendezésekben lévő kábelek feldolgozása is megoldottá válik.
A projekt eredménye kettős. Egyrészt a projekt eredményeképp létrejön egy olyan berendezés prototípusa, mely a piacon jelenleg ebben a formában nem létező, így hiányt pótló egyedi berendezés, egy olyan célgép, mely egy mostanában felfutó hulladékfajta feldolgozására irányul.
Másrészt kidolgozásra kerül a fenti technológia, mely műanyagok és kábelek, kötések speciális feldolgozására irányul és számos irányba tovább fejleszthető. A projekt során kifejlesztünk tehát egy olyan feldolgozási eljárást, illetve berendezést, mely biztosítani tudja a megfelelő megmunkálási paramétereket és időben, hatékonyságban optimális megoldást nyújt.
A projekt magasabb rendű célkitűzése, hogy a műveletek során jelenleg is széles körben alkalmazott különböző hulladékfeldolgozási technikát olcsóbbá és környezetbarátabbá tegye.  Ezzel a projekt hozzájárul a fenntartható fejlődéshez, csökkentheti a természetbe kikerülő hulladékok és káros anyagok mennyiségét. A projektnek konkrét és a felhasználóknál azonnal jelentkező gazdasági haszna is van, hiszen a berendezés alkalmazása révén jelentős pénzösszeg is megtakarítható, a hagyományos eljárásokhoz képest.
A projektben létrejövő új prototípus és technológia új műszaki, tudományos eredmény kidolgozásával jön létre, az előzőekben részletezett megvalósítási lépésekben.
Megoldandó új innovációs feladatok:
1.    Pengék és Száraz szeparáló rendszer kialakítása a TFT LCD hulladékfajtának megfelelően
2.    A technológia továbbfejlesztése és adaptálása a vékony kábelek alapanyag feldolgozásához
3.    PLC fejlesztés
Egyik eredményként a projekt kapcsán egy meglévő élenjáró modern gyártástechnológiát fejlesztenénk tovább. (rugalmasság, gyorsaság, változó igényekre való adaptálhatóság stb.)
A projekt másik eredményeképp létrejön egy olyan prototípus, mely alkalmas ezen speciális hulladékfajta  100%-os újrahasznosítására.
Mindkét eredmény olyan új és a gyakorlatban is használható jelentős innovációt tartalmaz, mely a potenciális célcsoport cégek számára azonnal felhasználható terméket és gazdasági megtakarítást is jelent.
A projekthez kapcsolódóan a támogatást igénylő vállalja, hogy a prototípus fejlesztés kapcsán keletkező eredményeit ingyenesen közzéteszi és mindenki számára elérhető módon biztosítja a szabad hozzáférést. A közzétett eredmények között megtalálhatóak lesznek egyrészt a fejlesztés elméleti alapjai, másrészt a megvalósított prototípus vázlatos műszaki megoldásai, illetve a fejlesztés lépései, a fejlesztés során fellépett problémák ismertetése és elemző összefoglalása is. Az eredményeket a támogatást igénylő egyrészt saját honlapján is nyilvánosságra hozza, másrészt lehetőség szerint eredményeit több műszaki jellegű konferenciára is elviszi, és ott az adott konferencián elvárt módon (pl. konferencia előadás, konferencia kiadvány, poszter stb. formájában) ismerteti.
Ezek alapján kijelenthető, hogy a projekt hasznosulása nemcsak, hogy nemzetgazdasági szinten jelentkezik, de egyenesen nemzetközi jelentőséggel, újdonságtartalommal bír.
 
A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény végrehajtásáról szóló az elektromos és elektronikus berendezésekkel kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenységekről szóló 197/2014. (VIII. 1.) Kormányrendelet írja elő az elektromos és elektronikus berendezésekkel, így az LCD, TFT megjelenítőkkel kapcsolatos hulladékgazdálkodási, kezelési és hasznosítási kötelezettségeket is. A kormányrendelet az elektromos és elektronikus berendezések hulladékairól szóló, 2003. január 27-i 2002/96/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv, valamint átdolgozásának az elektromos és elektronikus berendezések hulladékairól szóló, 2012. július 4-i 2012/19/EU európai parlamenti és tanácsi irányelvnek való megfelelést szolgálja. Az elektromos és elektronikus berendezések előírt, minél nagyobb arányú hasznosítása Európai Uniós követelmény, melynek Magyarország a kötelezettségszegési eljárás megindításának elkerülése érdekében évről-évre köteles eleget tenni.
A projektben megvalósuló új technológia kifejlesztése nagy mértékben hozzájárul ahhoz, hogy az uniós elvárások maximálisan teljesüljenek, ezáltal Magyarország az uniós elvárások szerint teljesítsen.
 
Projekt tervezett befejezése: 2022.06.30.
Projekt azonosító száma: GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2019-00773
 

 
 
 
Adós neve: WALORE SOLUTIONS Kft.
 
Beruházás tartalmának rövid bemutatása:
Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogram
 
Hitelprogram azonosító jele: GINOP-8.3.5-18.
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Napelemes fejlesztés a WALORE SOLUTIONS Kft. telephelyén
 
Projekt adatai:
Kedvezményezett neve: WALORE SOLUTIONS Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Napelemes rendszer telepítése a WALORE SOLUTIONS Kft. telephelyén
Szerződött támogatás összege: 2 968 000 Ft.
Támogatás mértéke: 100 %
 
Projekt tartalmának bemutatása:
A projekt keretében a WALORE SOLUTIONS Kft. Kápolnásnyék, külterület 0103/9. hrsz-on nyilvántartott helyszínén található épülete villamos energia igényének, napelemmel termelt megújuló alapú villamosenergiával való ellátása megvalósult. A beruházás keretében 52 db 290 Wp teljesítményű napelem panel, összesen 15,08 kW névleges teljesítményben a tetőre került elhelyezésre. A hálózathoz való csatlakozás az ABB TRIO-20.0-TL-OUTD-S2J-411 típusú inverteren keresztül megtörtént.  A rendszer éves szinten 16907 kWh villamos energiát fog termelni, amely hatására csökken az ÜHG kibocsátás.
 
Projekt tényleges befejezése: 2021.01.10.
Projekt megvalósulási helyszíne: 2475 Kápolnásnyék, külterület 0103/9. hrsz.
Projekt azonosító száma: GINOP-4.1.3-19-2019-00345
 

 
 
 
 
Targoncabeszerzés a WALORE SOLUTIONS Kft. telephelyén
 
Projekt adatai
 
Kedvezményezett neve: WALORE SOLUTIONS Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: Targoncabeszerzés a WALORE SOLUTIONS Kft. telephelyén
 
Projekt tartalmának bemutatása:
A Projekt keretében beszerzésre került 1 db Doosan G20G PLUS gázüzemű homlokvillás targonca, mellyel a vállalkozás tovább növelte kapacitását, hatékonyabban szolgálja ki partnereit.
 
Projekt megvalósulási helyszíne: 2475 Kápolnásnyék, külterület 0103/9. hrsz.
Projekt azonosító száma:  GINOP-8.3.5-18
 

 
 
 
Merevlemez és NYÁK újrahasznosító berendezés beszerzés
 
Projekt adatai
 
Kedvezményezett neve: WALORE SOLUTIONS Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: GINOP-8.3.5-18 azonosító jelű Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram
 
Projekt tartalmának bemutatása:
A Projekt keretében beszerzésre került 1 db merevlemez és NYÁK újrahasznosító berendezés, mellyel a vállalkozás tovább növelte kapacitását, hatékonyabban szolgálja ki partnereit.
 
Projekt megvalósulási helyszíne: 2475 Kápolnásnyék, külterület 0103/9. hrsz.
Projekt azonosító száma:  GINOP-8.3.5-18